„Jednoho z nich odchytili strážníci na lavičce u mateřské školy, kde se skutečně jen plazil a nechával za sebou vlhkou cestičku,“ uvedl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

O chvíli později se hlídka vydala ke hřbitovu, kde narazila na známou ženu bez domova. Ta se podél hřbitovní zdi plazila s 3,2 promile v dechu a skončila na záchytné stanici.

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. V ulicích Pardubic se během víkendu z úcty k tradici objevilo velké množství takzvaných alkohadů, tedy občanů značně posilněných alkoholem. Foto: MP PardubiceNa svatého Jiří vylézají hadi a štíři. V ulicích Pardubic se během víkendu z úcty k tradici objevilo velké množství takzvaných alkohadů, tedy občanů značně posilněných alkoholem. Foto: MP PardubiceZdroj: Deník/Lada Součková

Další alkohad čekal na strážníky v ulici 17. listopadu brzy nad ránem. Muž po jejich příjezdu ze země okamžitě vstal a tvrdil, že pouze usnul cestou do práce.

Kvůli problémovému chování další opilecké dvojice museli strážníci zasahovat i na ubytovně. Předposlední z víkendových opilců ležel na ulici Karla IV. tak, že část jeho těla zasahovala do silnice.

„Hrozilo jeho zařazení mezi druhy ohrožené vyhynutím, před kterým jej zachránila záchytná stanice," dodal mluvčí strážníků. Vše uzavřel muž, který se za bílého dne připlazil k plotu ve Štrossově ulici. „Strážníci s ním po chvíli snažení našli i společný jazyk a řeč a doporučili mu pokračovat v další cestě,“ uzavřel Sejkora. 

Mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora je proslulý vtipným referováním o zásazích svých kolegů. Velký úspěch u čtenářů měla i jeho předcházející opilecká víkendová "reportáž":

Cyklista na Dubině dojel...
Tour de Dubina tým Chlastana nedojel, hlásí strážníci. Finiš byl na záchytce

Popíjení v parku se nevyplatilo ani mládeži

Popíjení v pardubických Tyršových sadech nedopadlo podle očekávání ani pro trojici mladistvých. V sobotu po jednadvacáté hodině našla hlídka městských policistů v parku dva sedmnáctileté chlapce a o rok mladší dívku společně s lahví vodky. Nejmladší členka skupiny nadýchala přes 1,6 promile, chlapci pak po 1,08 a 0,55.

„Pro všechny zúčastněné si museli přijet rodiče. Výkony pak dodatečně ohodnotí i sociální odbor magistrátu,“ popsal mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.