„Ostraha obchodního centra zde odhalila dvojici, které se zřejmě zalíbil pánský kabát. Sedmapadesátiletá žena si jej měla za účasti o dvacet let mladšího muže vložit do tašky, která byla k tomuto účelu upravená. Následně si dvojice zřejmě povšimla, že je sledována obsluhou prodejny a k podezřelé tašce se přestala hlásit. Urychlený odchod z prodejny jim ze strany ostrahy nebyl umožněn," popsal zadržení zlodějů mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Policisté si oba zadržené převzali a zjistili, že co se týče krádeží podobného stylu, nebyla to v žádném případě  jejich premiéra.
„Ani jeden z podezřelé dvojice se obdobného skutku zřejmě nedopustil poprvé, jelikož za majetkovou trestnou činnost byli oba dva v nedávné minulosti potrestáni. Obě osoby pak putovaly vzhledem k podnapilosti na protialkoholní záchytnou stanici," doplnil Jozef Bocán.

Až tři roky basy

V současné době je dvojice podezřelá z přečinu krádeže ve stádiu pokusu spáchané ve spolupachatelství. V následujících dnech se budou policistům zpovídat ze skutku, za který jim lze v případě prokázání viny uložit trest odnětí svobody v trvání šesti měsíců nebo až tří let.