Hlídka policistů pohotovostního a eskortního oddělení vyjela k údajnému fyzickému napadení do pardubických Polabin, do prostoru, kde pobývají lidé bez domova. „Místní bezdomovci řekli, že byli fyzicky napadeni dvěma muži a uvedli jejich popis. Během hovoru si jeden z policistů všiml osob odpovídajících popisu u zaparkovaného služebního vozidla,“ popsala tisková mluvčí pardubické policie Dita Holečková. Jak podezřelí muži policistu zahlédli, dali se na útěk. Nedbali výzev k zastavení a pokračovali směrem na sídliště Závodu míru. Jednoho z podezřelých policista dostihl, zadržel a připoutal k lampě veřejného osvětlení, aby mohl pronásledovat i druhého "uprchlíka". Toho zadržel za malou chvíli také. Muže ve věku 19 a 32 let spoutal a s oběma pak šel za svými kolegy ke služebnímu vozidlu, kteří zde s poškozenými čekali na záchrannou službu.

„Kromě toho, že poškození údajné útočníky poznali, policisté zjistili, že mladíci polévali policejní vozidlo čirou tekutinou, váleli se po kapotě, u toho se fotili a snažili se vozidlo uvést do pohybu, což se jim nepodařilo,“ dodala Dita Holečková. U toho všeho je nahrála policejní kamera. Jeden z mužů nadýchal 1,22 promile alkoholu v dechu, druhý dechovou zkoušku i odběr krve odmítl.

Nyní jsou oba obviněni. Mladší si vyslechl obvinění z trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a ublížení na zdraví, druhý z trestného činu nebezpečné vyhrožování. „Současně budeme správnímu orgánu postupovat k řešení přestupky proti občanskému soužití kvůli poškozování služebního vozidla a dále neuposlechnutí výzvy úřední osoby,“ dodala tisková mluvčí.