Pomoc strážníci poskytli seniorce, která upadla ze svého elektrokola. Při tomto pádu si přivodila zranění ruky i obličeje. Strážníci a policisté jí poskytli první pomoc a o zbytek se postarali přivolaní záchranáři, kteří seniorku převezli do nemocnice.

„Když už byla seniorka v bezpečí, přišlo na řadu její kolo a také kocour, který cestoval s paničkou v přepravce,“ uvedla mluvčí policie Lucie Klementová.

Pomoc potřeboval i desetiletý kluk, který se ztratil mamince na Pernštýnském náměstí a v davu lidí ji nemohl najít.

„Naštěstí se chlapce ujala všímavá kolemjdoucí a poté hned strážníci, kteří zajistili předání do maminčiny náruče,“ sdělila k další události Klementová. Pomoc malému osmiletému chlapci poskytli i strážníci v Holicích, kam policie z Pardubic také jezdí.

„V podvečerních hodinách si všimly hloučku dětí, který stál nad jedním svým kamarádem, ten ležel na zemi, plakal a stěžoval si na bolest na ruky. Strážníci vedle první pomoci přivolali i záchranku a vyrozuměli rodinu,“ řekla Klementová.

Vzhledem k tomu, že v místě došlo k fyzické potyčce několika dětí, případ strážníci ohlásili a předali Policii ČR. Jako pomyslnou třešničkou na dortu bylo oznámení o tom, že v Pardubicích NASA provádí testování na lidech.

„Strážci přijali i jedno kuriózní oznámení. Žena nahlásila, že na S. K. Neumanna provádí Národní úřad pro letectví a kosmonautiku pokusy na lidech. Strážníkům se dostalo vysvětlení na místní psychiatrii,“ uzavřela víkendové události Klementová.