Ani čas vánoční se neobešel bez několika vážných událostí, které si výžadaly policejní zákrok. V neděli řešili strážníci Městské policie Lázně Bohdaneč dokonce případ, ve kterém hrála roli střelná zbraň!

„Okolo poledne byla naše hlídka přivolána do Rybitví, kde skupinka několika mužů vykopla v bytovém domě dveře. Ještě v době, kdy jsem jel na místo, přišel další telefonát, že ta partička vytáhla pistoli a střílí,“ uvedl mladší strážník David Dlesek, který na místo dorazil jako první.

Strážník s pistolí v ruce prohledal byt s vyraženými dveřmi, ale nikdo se v něm nenacházel.

Do příjezdu posil, ale strážník pozatýkal v okolí domu tři podezřelé muže. Ti však pistoli už u sebe neměli. Na místo následně dorazil také policejní psovod a kriminálka.

A začalo hledání zbraně. Podezřelá trojice zřejmě dobře věděla, že nalezená zbraň by mohla její situaci jen zkomplikovat, a tak se jí pro jistotu ještě před příjezdem policistů pokusila zbavit.

Schovali ji v botě

Jejich skrýš byla sice zajimavá, nicméně nezůstala neobjevena. Pistole se totiž po doznání jednoho pachatele našla na chodbě domu – důmyslně ukrytá v botě za dveřmi!

Jednalo se ale naštěstí 'jen' o plynovou pistoli. Podezřelí uvedli, že chtěli donutit problémového souseda, aby se odstěhoval z jejich domu,“ komentoval zákrok svých strážníků vrchní strážník Pavel Řehoř. Případ byl předán státní policii k dalším úkonům. „V tuto chvíli případ prověřujeme, čeká se na výsledky expertizy zadržené zbraně,“ uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Případ tak může skončit jen obviněním z výtržnictví, ve hře je ale i nedovolené ozbrojování.