Pětatřicetiletý podezřelý muž se pokusil ukrást dvě bagety. V tom se mu pokusil zabránit jak zaměstnanec benzínky, tak jeden ze zákazníků. To už ale létaly sprosté nadávky i výhrůžky.

Odnesla to prasklá zubní protéza

Agresivní zloděj přitom stihl rozbít vchodové dveře a jednomu z mužů způsobit zranění na hlavě. Odnesla to prasklá zubní protéza.
Útočník sám však skončil na zemi až do příjezdu hlídek městské policie.

Strážníci mu po dalším zápolení přidali na ruce pouta. Na místo musela dorazit záchranná služba a také hlídka státní policie, která si dotyčného převzala do své péče.

„Podezřelý byl převezen na lékařské vyšetření na protialkoholní záchytnou stanici. Ani tady se nezklidnil. Opakovaně měl přítomné policisty urážet a vyhrožovat jim újmou na zdraví i zabitím. I zde částečně nezůstal u slov. Jednomu z nich při úderu paží srazil služební minikameru. Policisté ho pomocí několika chvatů zpacifikovali, svedli jej na zem a přiložili mu služební pouta. Při tom, jak se podezřelý aktivně bránil, došlo k poškození svrchní části policejní uniformy," konstatovala tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Agresivního muže chtěli dát do vazby

Po tomto výkonu, kdy jednoho člověka zranil, jednoho policistu potrhal a všem sliboval, že si je najde a zlikviduje, uvažovali policisté u násilníka dokonce o tom, že dotyčného pošlou po vystřízlivění do vazby. „Nakonec bylo proti muži zahájeno trestní stíhání pro přečiny výtržnictví, nebezpečné vyhrožování, násilí proti úřední osobě. Za to mu v případě soudem uznané viny hrozí čtyřleté vězení. Důvody vazby nebyly shledány, obviněný byl proto propuštěn," dodala Eva Maturová.