Že se ani v novém roce nepřestalo v Pardubicích loupit, o tom se v minulých dnech přesvědčila pětatřicetiletá žena. Trestnému činu přitom nejprve předcházelo slušné pozvání na skleničku.

„Mladá žena procházela po druhé hodině ranní náměstíčkem nedaleko Družstevní ulice v Polabinách I. Vtom k ní přišel neznámý muž, který jí položil otázku: ,Můžu vás pozvat na skleničku?’ Nabídku žena odmítla a pokračovala v chůzi směrem k základní škole,“ popsal nám začátek celého případu jeden z pardubických policistů.

Z galantního muže se však vyklubal násilník, který zanedlouho ženu okradl! „Na chodníku u základní školy muž ženu došel a uchopil ji za kabelku, kterou žena nesla na levém rameni,“ dodal policista. Přesto, že ji pevně držela oběma rukama a se zlodějem se o ni přetahovala, svůj boj o kabelku nakonec prohrála.

„Prasklo jedno ucho, muž kabelku vytrhl a utíkal pryč. Okradená žena však začala zloděje pronásledovat po sídlišti, kde se jí ale v Ohrazenické ulici ztratil,“ upřesnil Deníku tuto loupež dobře informovaný zdroj. Podle policistů vznikla ženě škoda ve výši tři a půl tisíce korun. Zraněna naštěstí nebyla.

Pardubickému deníku se podařilo zjistit, že pachatel měl být vysoký přibližně 175 centimetrů, měl hubenou postavu a bylo mu zhruba třicet let. Oholen byl na tváři i na hlavě. Na sobě měl světlé džíny, černou bundu do pasu a mluvil plynule česky.