Vše začalo ve středu v blízkosti pardubického sídliště Dubina, kdy byl na zemi nalezen 37letý muž.
„Na jeho těle byla shledána různá zranění, z čehož vznikla obava, že mu mohl někdo ublížit. Zatímco pána se ujali zdravotníci a převezli jej do nemocnice, policisté hledali v okolí někoho, kdo by mohl být osobou, jež by muži zranění způsobila," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Hlídka policie, která prohledávala okolí o pár ulic vedle, spatřila muže, jehož chůze nasvědčovala tomu, že je značně ovlivněn alkoholem. To policistům potvrdila vzápětí i dechová zkouška.
„U podezřelého byla naměřena hladina 2,61 promile alkoholu v dechu. Ukázalo se, že muž nemá se zraněným chodcem nic společného, ale při lustraci v dostupných evidencích hlídka zjistila, že šestadvacetiletý muž má být zatčen, a to z rozhodnutí  Okresního soudu v Pardubicích pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Navíc o stejnou osobu měli zájem i kolegové z Mostu," dodala Eva Maturová.

Vzhledem k podnapilému stavu musel být vyšetřen lékařem, který konstatoval, že osoba je schopna umístění v policejní cele.

„Po vystřízlivění si ho opět převzali dubinští policisté, kteří ho na základě dožádání kolegů z Obvodního oddělení Most v souvislosti s podezřením ze spáchání trestného činu podvodu vyslechli. Vzhledem k tomu, že nebylo nutné v dané věci pokračovat ve zkráceném přípravném řízení, ani provádět další procesní úkony, mohl být převezen k soudu, jež na něj příkaz k zatčení vydal," sdělila Eva Maturová.

Po ukončení veškerého řízení před soudem byl muž opět propuštěn na svobodu.

Policistům tak stále zůstává v řešení zranění nalezeného 37letého muže. Ten skončil v nemocniční péči. Jeho zranění prý mohla způsobit jiná osoba, nebo si je dotyčný mohl způsobit sám, například pádem na zem.