Přesvědčili se o tom nedávno v Přelouči a dokonce za bílého dne.

Při pohledu z okna si všiml jeden obyvatel Přelouče, jak trojice mužů odváží Ford Tranzit. Jeden z podezřelých „dopravců“ pravděpodobně využil rozbitého okénka, otevřel dveře a vnikl dovnitř. Vozidlo následně přivázali za osobní automobil Škoda 120 a za pomocí tažného lana ho odtáhli.

„Na místo ihned po oznámení přijeli policisté z Přelouče. Jelikož předpokládali, že by odvoz automobilu mohl zachytit kamerový systém strážníků městské policie, vydali se za nimi. Z dostupných informací, které se týkaly hlavně popisu v ten okamžik neznámých pachatelů, je stopa díky skvělé místní a osobní znalosti přivedla do obce na Chvaleticku,“ popsala pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

Nepojízdný automobil spatřili hned vzápětí na dvoře jednoho z místních domů. Protože vozidlo bylo skutečně vlastní silou nepojízdné, museli podezřelí s pravdou ven.

„Jeden z nich měl v minulosti za stěračem uvedeného auta umístit papír s textem, že o něj má zájem a do textu připsal své telefonní číslo. V minulých dnech mu měl volat neznámý muž, který uvedl, že je v Belgii, ale že i tak si může vozidlo odvézt s tím, že potřebné doklady mu předá, jakmile se vrátí. Další sdělení se mělo týkat klíčů. Ty prý ztratil, ale jelikož je zámek volantu povolený, nebudou prý potřeba. Z tohoto důvodu se trojice vydala do Přelouče a auto odvezla,“ popsala výpověď podezřelých Maturová.

Jenže majitel vozu o této historce neměl ponětí. Nepojízdné auto mělo skončit jako staré železo ve sběru. Měď, narozdíl od papírů a dalšího nepořádku v autě, si podezřelí stihli rozebrat ještě před příjezdem policie. „Díky včasnému nalezení tak automobil putovat zpátky ke svému majiteli. Odcizením vozidla majiteli na několik hodin vznikla škoda ve výši dvacet tisíc korun a další náklady spojené s odtahem automobilu do místa bydliště v hodnotě sedmnáct set korun. Všichni tři jsou nyní podezřelí z krádeže. Jelikož jeden z nich ještě nedosáhl plnoletosti, jeho případný postih bude odlišný,“ uzavřela Eva Maturová.