Městská policie v pondělí 18. října kontrolovala centrum Pardubic. Celkem osm hlídek strážníků i policistů zkontrolovaly dvacet cyklistů či jezdců na elektrokoloběžkách. 

„Velkým nešvarem také zůstává zapomínání cyklistických přileb u osob mladších osmnácti let. Nepoužívají je při jízdě na kole a ani na elektrokoloběžce i přesto, že zákon tuto povinnost ukládá “ dodala Klementová.

Kontroly elektrokoloběžek i cyklistů v Pardubicích pokračují. Na začátku října městská policie zvýšila kontroly elektrokoloběžek a také cyklistů.
Strážníci si posvítili na koloběžkáře. Přibudou hlídky i pokuty

Tento přestupek může vyjít až na tisíc korun. Prozatím ho strážníci řeší domluvou.

„Průběžné kontroly v rámci výkonu služby probíhají i nadále a naše pozornost se přesune i do okrajových částí města,“ informovala Klementová.

Policie také nabádá rodiče, aby s dětmi hovořili o pravidlech jízdy na kole a především významu používání cyklistických přileb. Ty podle policie nejsou jen povinným bezpečnostním prvkem, ale často dokáží zabránit i vážným zraněním.

Nesprávné odkládání sdílených elektrokoloběžek v Pardubicích budí emoce a vyvolává nepříjemnosti. Radnice se snaží problém vyřešit pomocí speciálních parkovacích míst.
Konec divokého parkování koloběžek. Pardubice hrozí odtahem, vyhradí jim místa