„Proto se ihned obrátil na strážníky a také krádež oznámil státní policii. Kdyby byl o malinko trpělivější, mohl si odpustit hledání svého kola po městě a měl by o další nepříjemný zážitek méně,“ nastínila mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Mladík se totiž rozhodl po kole zapátrat na vlastní pěst, proto se na náměstí Republiky zeptal dvacetiletého muže, zda kolo neviděl.

„Ten mu namísto odpovědi dal rovnou pěstí, takže okradený mladík ještě navíc skončil i otřesený a s podlitinou pod okem. Jeho nešťastný večer tedy skončil v nemocnici, kam byl záchranáři převezen k ošetření,“ řekla Klementová.

Radost mu snad udělalo tedy alespoň to, že díky kamerovému systému strážníci zjistili, kdy bylo kolo ukradeno a kam pachatel zamířil. Strážníci navíc zloděje také poznali. Je známou postavičkou Pardubic, která se na krádeže kol specializuje. 

„Co se týče dvacetiletého ranaře, ten dostal za přestupek proti občanskému soužití pokutu ve výši dva tisíce korun,“ dodala mluvčí s tím, že celý případ byl předán Policii ČR.