„Dvojice mužů měla v odpoledních hodinách vstoupit do obchodu, následně se měl jeden z nich chopit vozíku se stojanem na vajíčka, který byl umístěn blízko vchodu a s tímto opět vchodovými dveřmi opustit obchod. To neuniklo pozornosti ostrahy, která se za dvojicí mužů prchající se 700 čokoládovými vajíčky vydala. Tohoto si však neznámí pachatelé všimli ve chvíli, kdy se snažili „nákup“ dostat do přistaveného vozidla. Rekcí mělo být to, že všechna vajíčka zůstala na parkovišti a oba muži odjeli neznámo kam,” uvedl mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Zboží v hodnotě téměř 14 tisíc korun tak bylo vráceno zpět majiteli.

„Policisté se událostí nadále zabývají pro podezření z přečinu krádeže, za což může být pachatelům uložen trest odnětí svobody až na dvě léta,” dodal Bocán.
K dalšímu pokusu krádeže došlo v Pardubicích na třídě Míru a to den před Štědrým dnem. Ve večerních hodinách se z prodejny s textilem pokusila jedna ze zákaznic odnést zboží, za které ale nezaplatila. Ženu si převzali policisté. Jelikož se krádeže v minulosti dopustila již opakovaně, pravděpodobně ji čeká rovnou obvinění z trestného činu.