V případu figuruje trojlístek osob v čele s Pavolem Krágou. Případ bude mít však nečekaně pokračování.Svědek, který měl být tím posledním střípkem do skládačky, nepřišel. „Hlavní líčení bylo odročeno na konec dubna,“ informovala Iva Matušková z hradeckého krajského soudu. Pokud se svědek nedostaví, bude muset být v krajním případě předveden.

Spolu s Krágou stanuly před soudem Martina Korejtková a Ema Balázsová. Třetí jmenovaná byla soudem ponechána na svobodě a nemusela do vazby.

Podle státního zástupce Milana Šimka všichni tři obžalovaní v roce 2008 po společné dohodě využili tíživých osobních a majetkových poměrů dvou žen.

První z nich pod pohrůžkou násilí donutili odjet do Vídně, kde měla pracovat jako prostitutka. „V lednu 2009 vylákali do Anglie další poškozenou, které slíbili práci v pekárně. Ženě i přes její nesouhlas pod pohrůžkou možného bití nařídili, aby začala provozovat prostituci,“ stojí ve spise. Vrátit domů se jí podařilo až v květnu. Dodnes má v důsledku jednání obžalovaných psychické problémy.

Úvod stání, které začal soudní senát projednávat zkraje ledna, byl velmi strohý. Obžalovaní odmítli vypovídat. Soud tak vycházel z toho, co uvedli v přípravném řízení. Shodně tvrdí, že jsou nevinní. Krága tehdy uvedl, že nikdy ani jednu z poškozených k ničemu nenutil, a že jim chtěli s Korejtkovou naopak pomoct.

Obžalovaným hrozí až dvanáctileté vězení.