"I přes mnohá upozornění, která strážníci vyslali veřejnosti, se na objízdné trase určené pouze pro vozy záchranné služby objevily během pondělí hned tři vozidla. Jejich jízdu zaznamenala kamera, která nepřetržitě monitoruje stezku i lávku a každé vozidlo, které se rozhodne si tímto způsobem zkrátit cestu, postih nemine," varovala dnes ráno mluvčí pardubických městských strážníků Lucie Klementová. 

Tudy ne, přátelé, vzkazuje řidičům Městská policie PardubiceTudy ne, přátelé, vzkazuje řidičům Městská policie PardubiceZdroj: MP PardubiceVšechny přestupky budou podle ní předány správnímu orgánu, který je bude řešit s provozovatelem vozidla. Za porušení zákazu vjezdu hrozí pokuta až do výše 2 500 Kč + 1000 Kč za správní poplatek.

"Tato částka je ale ve srovnání s možnými následky takového bezohledného jednání pakatel. Cesta, po které objízdná trasa vede je úzká a v okamžiku, kdy osobní vozidla zablokují záchranku bojující o život pacienta, je zkrátka neomluvitelné jednání," podotkla Klementová.

Na druhé straně je však skutečností, že Pardubičky jsou kvůli v neděli započaté rekonstrukci mostu u nemocnice takřka odříznuté od zbytku města, náhradní cesta sem je složitá a dlouhá. Řešení dopravních problémů sledujeme a přineseme další informace.