Stalo se to jen pár hodin poté, co jeho syn Jakub v rozhovoru pro Deník řekl, že na internetu zveřejní celý archiv svého otce, který se týká výstavby City Parku. Vloupání nyní nasvědčuje tomu, že se tento záměr někomu nemusel líbit.

Rozhovor s Jakubem vyšel v Jihlavském deníku v úterý 6. ledna a zatím neznámý zloděj se do domu vloupal pravděpodobně v noci z úterý na středu. Lupič si odnesl především pracovní počítač Jiřího Simona, kde měl větší část dokumentů ke stavbě City Parku. Spekuluje se, že mezi nimi mohl mít i nějaké kompromitující materiály.

„Vloupání jsem si všiml ve středu kolem jedné hodiny odpoledne. Měl jsem totiž na místě domluvenou schůzku s Českou televizí,“ uvedl Jakub Simon. Podle něj mohlo jít o objednané vloupání s cílem odnést především počítač jeho otce, v němž schraňoval cenné informace.

„Těžko říct, jestli šel lupič po dokumentech uložených v počítači. Z domu zmizely i další věci, ale to mohlo jít také o kamufláž,“ uvažoval Jakub. „Divné je, že v bytě byla spousta počítačů i jiných cenných věcí, ale zloděj si vybral zrovna otcův počítač, ve kterém měl veškeré dokumenty ke stavbě,“ dodal.

Rodinný dům Simonových stojí v těsném sousedství jihlavského City Parku. Lidé nyní nosí svíčky k obchodnímu centru i k jejich domu.