Odvolací soud ve středu jednání odročil právě na 14. října, kdy vynese rozsudek.

Okresní soud nepravomocně odsoudil dřívějšího ředitele společnosti a místopředsedu představenstva Jiřího Kunáta k ročnímu vězení s podmínečným odkladem na čtyři roky. Další člen představenstva Ladislav Nermuť od soudu odešel s trestem osm měsíců vězení se zkušební dobou dva roky. Podle soudu oba manažeři za peníze společnosti nakupovali technické zařízení a další vybavení, které však ve firmě nezůstaly. Většina věcí se ve spolku znovu objevila až poté, co případ začala vyšetřovat policie.

Půjde o dva miliony

Oba musejí také společně nahradit Dostihovému spolku 225 tisíc korun. S další požadovanou škodou, kterou firma vyčíslila zhruba na dva miliony korun, ji soud odkázal na občanskoprávní řízení.

Státní zástupce požadoval pro obžalované i peněžitý trest 150 tisíc, který podle jeho názoru nebrání náhradě škody Dostihovému spolku. Podpořil i požadavek spolku na plnou výši náhrady škody, která přesáhla dva miliony.

Naopak obhájci se snažili původní rozsudek zpochybnit. Tvrdili, že o zpronevěru nešlo a že se nepodařilo prokázat, že by obžalovaní nakoupené věci nedodali.

Kunát byl také uznán vinným ze zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Podle soudu nezajistil řádné vedení účetnictví firmy, nenechal zpracovat audity účetních závěrek a nevymáhal řádně pohledávky. Soud mu navíc uložil čtyřletý zákaz výkonu funkce ve vedení obchodních společností. Podle jeho advokáta je však za nedostatky v účetnictví zodpovědné představenstvo jako kolektivní orgán.