Ženu silně opilou, ležící na zemi se zlomenou nohou, našli strážníci v Pardubicích. Na linku 156 přijala stálá služba oznámení z Černé za Bory o značně opilé ženě ležící před restaurací.

„Hlídka, která jela oznámení prověřit, nalezla na zemi jedenašedesátiletou, značně opilou ženu se zdravotními problémy. Žena měla nepravidelný dech a nebyla schopna pohybu. Strážníci proto zavolali záchranku, která zraněnou podnapilou ženu převezla se zlomeninou nohy k dalšímu ošetření do nemocnice. Poté byla převezena na záchytku," konstatovala mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Pokuta pro obsluhu

Strážníci hned poté začali zjišťovat, jak k tak silné opilosti žena přišla. Nebylo to zase tak těžké její zdroj vystopovat, ležela totiž před přímo před restaurací, ze které vyšla.

„Servírka, jež podnapilé osobě alkohol podávala, se strážníkům přiznala. Za přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, jehož se dopustí ten, kdo prodá, podá nebo jinak umožní požití alkoholického nápoje osobě zjevně ovlivněné alkoholickým nápojem nebo jinou návykovou látkou, dostala obsluha blokovou pokutu," poznamenala Lucie Klementová.

I v dalším případě měli strážníci co do činění s podnapilou ženou. Té si všimla autohlídka ve chvíli, kdy se 62letá paní pokoušela vstoupit do vozovky.

„Na první pohled bylo zřejmé, že žena bude pod vlivem alkoholu. Kromě toho, že byla znečištěná, postrádala i boty. Nebyla schopna rozpoznat své chování a jednání a svým pohybem u vozovky ohrožovala sebe i ostatní na zdraví a životě. Strážníci ženu převezli na záchytku, kde lékař rozhodl o hospitalizaci. Nová pacientka měla v dechu přes dvě promile alkoholu a v ten den nebyla rozhodně jediným nocležníkem," vyjádřila se mluvčí pardubických strážníků.

Dospali na záchytce

Ten samý den na záchytné stanici skončili také dva cizinci. Ti, zmoženi alkoholem, usnuli na lavičkách v hale pardubického hlavního nádraží.

Dozorčí nástupišť sice měl snahu oba dva opilé a pomočené muže probudit, ale to se mu nepodařilo. Na pomoc tedy přijela hlídka městské policie, která oba spící muže ve věku 23 a 41 let již úspěšně přivedla do bdělého stavu.

„Při projednávání přestupku bylo zřejmé, že muži jsou silně opilí, navíc nebyli ani schopni chůze. Z tohoto důvodu byli převezeni na protialkoholní záchytnou stanici, kde v ten den drželi rekord, a to s hodnotami 2,51 a 2,73 promile alkoholu v dechu," uzavřela Lucie Klementová.