Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opilci na nádraží, na silnici, nebo i se zlomenou nohou

Pardubice - Strážníci předali zraněnou do nemocnice a další adepty na záchytnou stanici.

22.4.2015
SDÍLEJ:

Dvojice cizinců dokončila svůj nocleh místo na nádraží na záchytné stanici.Foto: Městská policie Pardubice

Ženu silně opilou, ležící na zemi se zlomenou nohou, našli strážníci v Pardubicích. Na linku 156 přijala stálá služba oznámení z Černé za Bory o značně opilé ženě ležící před restaurací.

„Hlídka, která jela oznámení prověřit, nalezla na zemi jedenašedesátiletou, značně opilou ženu se zdravotními problémy. Žena měla nepravidelný dech a nebyla schopna pohybu. Strážníci proto zavolali záchranku, která zraněnou podnapilou ženu převezla se zlomeninou nohy k dalšímu ošetření do nemocnice. Poté byla převezena na záchytku," konstatovala mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Pokuta pro obsluhu

Strážníci hned poté začali zjišťovat, jak k tak silné opilosti žena přišla. Nebylo to zase tak těžké její zdroj vystopovat, ležela totiž před přímo před restaurací, ze které vyšla.

„Servírka, jež podnapilé osobě alkohol podávala, se strážníkům přiznala. Za přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, jehož se dopustí ten, kdo prodá, podá nebo jinak umožní požití alkoholického nápoje osobě zjevně ovlivněné alkoholickým nápojem nebo jinou návykovou látkou, dostala obsluha blokovou pokutu," poznamenala Lucie Klementová.

I v dalším případě měli strážníci co do činění s podnapilou ženou. Té si všimla autohlídka ve chvíli, kdy se 62letá paní pokoušela vstoupit do vozovky.

„Na první pohled bylo zřejmé, že žena bude pod vlivem alkoholu. Kromě toho, že byla znečištěná, postrádala i boty. Nebyla schopna rozpoznat své chování a jednání a svým pohybem u vozovky ohrožovala sebe i ostatní na zdraví a životě. Strážníci ženu převezli na záchytku, kde lékař rozhodl o hospitalizaci. Nová pacientka měla v dechu přes dvě promile alkoholu a v ten den nebyla rozhodně jediným nocležníkem," vyjádřila se mluvčí pardubických strážníků.

Dospali na záchytce

Ten samý den na záchytné stanici skončili také dva cizinci. Ti, zmoženi alkoholem, usnuli na lavičkách v hale pardubického hlavního nádraží.

Dozorčí nástupišť sice měl snahu oba dva opilé a pomočené muže probudit, ale to se mu nepodařilo. Na pomoc tedy přijela hlídka městské policie, která oba spící muže ve věku 23 a 41 let již úspěšně přivedla do bdělého stavu.

„Při projednávání přestupku bylo zřejmé, že muži jsou silně opilí, navíc nebyli ani schopni chůze. Z tohoto důvodu byli převezeni na protialkoholní záchytnou stanici, kde v ten den drželi rekord, a to s hodnotami 2,51 a 2,73 promile alkoholu v dechu," uzavřela Lucie Klementová.

Autor: Jiří Sejkora

22.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení