V minulých dnech způsobil rozruch na objížďce v Lázních Bohdanči řidič osobního automobilu značky Peugeot. Jeho zběsilá jízda lázeňským městečkem a následná honička s policií působila jako scéna z amerického akčního filmu.

Objížďka hlavní silnice, kde se nyní buduje kanalizace, vede uličkami, kde je díky zvýšenému provozu dost těsno. Strážníci pak denně dohlížejí na dodržování pravidel, neboť i při malé nekázni dojde většinou k dopravnímu kolapsu. „V pondělí, krátce před sedmnáctou hodinou, si naše hlídka všimla, jak v Družstevní ulici předjíždí červený peugeot ve vysoké rychlosti ostatní vozidla, která jela po objížďce. Rychlost je zde omezena na čtyřicet kilometrů v hodině, přesto jsme tomuto řidiči naměřili téměř sedmdesát,“ řekl k zákroku vrchní strážník Pavel Řehoř.

Peugeot dojel až ke strážníkovi a na pokyn zastavil. Když ale strážník přistoupil k vozu, tak se řidič náhle prudce rozjel a ujel. „Naše hlídka ho začala ihned pronásledovat policejním vozem s rozsvíceným majákem. Podezřelý daleko neujel, neboť zajel do zákazu vjezdu, kde po krátké cestě zjistil, že je zde rozkopaná silnice a navíc přes cestu stojí nákladní vozy. Snažil se ale otočit a po chodníku projet zpět, aby ujel. Strážníci ho ale nakonec zablokovali svými hlídkovými vozy,“ doplnil Řehoř.

Muži zákona následně zjistili, že řidič měl proč ujíždět. Kromě překročení rychlosti bylo totiž více než zřejmé, že automobil řídil pod vlivem alkoholu. „Mezi koleny měl řidič dokonce ještě lahev vodky a se svým spolujezdcem si zřejmě za jízdy popíjeli. Podezřelého jsme po provedení prvotních úkonů předali státní policii k dalšímu šetření,“ dodal pro Pardubický deník bohdanečský strážník Roman Jovanovič, který na místě zasahoval.