Do ulice V Ráji tak vyjeli pardubičtí strážníci, jelikož opilci dělali nepořádek a navíc pili na místě, kde vyhláška zakazuje konzumaci alkoholu. Dvěma z nich hlídka rozdala tisícikorunovou pokutu, s třetím to ale tak snadné nebylo, dvacetiletý muž si ze strážníků příliš starostí nedělal.

„Před strážníky se dále věnoval popíjení a inhalaci marihuanového dýmu. Pod vlivem těchto látek zřejmě podlehl dojmu, že je pánem situace a začal nevybíravým slovníkem strážníky odesílat na místa, jež zde popisovat nehodláme,“ uvedl tiskový mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora. Dechová zkouška u mladého muže ukázala 1,4 promile, muž navíc stupňoval svou hlasitost i drzost. Strážníci mu proto oznámili, že poputuje na záchytnou stanici, což se mu vůbec nelíbilo.

„Po neuposlechnutí opakovaných zákonných výzev se muž po jednom strážníkovi ohnal a druhého zkusil chytit pod krkem. V tu chvíli se však nekontrolovatelně rozplakal. Nestalo se tak vlivem náhlého prozření a záchvatu lítosti, ale účinkem slzotvorného spreje,“ popsal Sejkora. Hlídka proto musela agresivního opilce spoutat. Neminul ho tak pobyt na záchytné stanici, ani pokuta ve výši pěti tisíc korun.