Nejprve ale jízda protisměrem. Ta zaujala hlídku městské policie v ulici Pernerova.

Strážníci kvůli porušení zákazu vjezdu řidiče zastavili a chtěli s ním přestupek vyřešit. „Při projednávání celé události však hlídka nabyla dojmu, že je řidič pod vlivem alkoholu, což se při dechové zkoušce ukázalo jako pravdivé. Sedmačtyřicetiletý šofér nadýchal 1,21 promile," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Strážníci tedy přivolali hlídku státní policie, protože hodnota nadýchaná ukazovala na trestný čin a vyzvali muže, aby na místě setrval. Ten však trval na tom, že si přeparkuje vozidlo, což mu jako opilému strážníci logicky dovolit nemohli. I přes rozčilování ale se strážníky nepohnul a na policejní hlídku si počkal.

Nedočkavé tendence projevil i další řidič vozidla, kterého hlídka zastavila na ulici Jana Palacha pro jeho nejistý styl jízdy.

„Se strážníky se tento muž ale příliš bavit nechtěl a odmítal se podrobit dechové zkoušce. Jeho truc vyvrcholil pokusem o útěk. Řidiče ovšem limitoval jeho aktuální stav a také fakt, že hlídka byla trojčlenná. Uběhl tedy jen pár metrů a poté už mu byla přiložena pouta. Po této atletické vsuvce se muž rozhodl pro spolupráci. I u něj byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem 0,95 promile alkoholu v dechu a stejně jako v předchozím případě, i tento končí v rukou státní policie,“ sdělila Klementová.

Strážníci tedy muže vyzvali, aby setrval na místě do příjezdu hlídky státní policie, která si případ převzala k dalšímu šetření. O dvě hodiny později se scénář opakoval. Tentokrát hlídku zaujalo vozidlo, které se velmi nejistě pohybovalo po ulici Jana Palacha. Řidič na výzvu zastavil vozidlo, tím byla ale z jeho strany spolupráce u konce. Se strážníky se příliš bavit nechtěl a odmítal se podrobit dechové zkoušce. Jeho truc vyvrcholil pokusem o útěk. Řidiče ovšem limitoval jeho aktuální stav a také fakt, že hlídka byla trojčlenná. Po pár metrech byl muž zastaven a byla mu přiložena pouta. Po této atletické vsuvce se muž rozhodl pro spolupráci. I u něj byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem 0,95 promile alkoholu v dechu a stejně jako v předchozím případě, i tento končí v rukou Policie ČR.

Korunu všemu nasadaila nezletilá slečna. Pro tu si strážníci přijeli v okamžiku, kdy nebyla schopna platit jízdu ve vozidle taxislužby. Ukázalo se, že dotyčná má krom problémů s placením i problém s mluvením zapříčiněný konzumací alkoholu a to ve chvíli, kdy jí teprve nedávno bylo patnáct let.

„Hodnota na dechové zkoušky skutečně vysoká, a to 2,55 promile alkoholu v dechu. S ohledem na zdravotní stav mladistvé osoby přivolali strážníci na místo jak záchranku, která se jí ujala, tak i Policii ČR, jež se bude o případ nadále zajímat. Strážníci o celé události vyrozuměli zákonné zástupce a také odbor sociálně-právní ochrany dětí,“ uvedla mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

A na závěr: V pátek večer měli co do činění s řidičem pod vlivem alkoholu i policisté a to na Hradecké ulici. Kousek za přechodem k jezírku Bajkal se totiž řidič osobního vozu rozhodl otočit přes dvojitou plnou čáru zpět do Polabin. Manévr mu ale nevyšel, protože při otáčení zkřížil cestu souběžně s ním jedoucímu osobnímu autu. Policisté mu na místě v dechu naměřili 1,5 promile a sebrali řidičák.