Agresivní, opilý

Přibližně půl hodiny před začátkem hokejového utkání se na Masarykově náměstí rozlehl zvuk rozbíjeného skla.
Dvacetiletý mladík posilněný alkoholem si cestu na hokejové utkání krátil vybíjením svého fanouškovství na všem okolo. Pokřikoval, kopal do odpadkových košů. K jeho vrcholným číslům pak patřilo to, že se rozběhl a kopl do skleněné výplně autobusové zastávky. Ta nápor nevydržela.
Letícími střepy byl vzápětí zasažen čtyřletý chlapeček, který na zastávce čekal se svou matkou.

Zranil malé dítě

„Chlapec utrpěl drobná poranění na ruce a byl pro jistotu převezen i s matkou do pardubické nemocnice,“ uvedla mluvčí pardubické záchranky Helena Škuligová.
Opilý násilník ale neutekl daleko. Vzápětí jej zadržela bezpečnostní služba blízkého AFI Paláce a předala jej přivolané policejní hlídce.

Dělejte, spěchám…

Zadržený hulvát si zřejmě ani v té chvíli příliš neuvědomoval, že spáchal něco nenormálního. Policisty totiž popoháněl k urychlení celé záležitosti, protože prý musí za půl hodiny sedět na hokeji. Jenže tam se už nepodíval…

Místo hokeje si však prohlédl pouze interiér pardubické záchytky, kam už putoval v poutech. Kromě uhrazení nákladů spojených s pobytem v tomto zařízení na vandala ale čeká i další trest.
„S mladíkem byly zahájeny úkony trestního řízení a to pro  výtržnictví a poškozování cizí věci,“ potvrdila mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

„U zadrženého byla zjištěno přes 0,9 promile alkoholu v dechu. Svým jednáním navíc kromě zranění způsobil i škodu ve výši pěti tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Eva Maturová.