Počty opilých i míra alkoholu u některých osob o uplynulých víkendech opět nebyly veselou statistikou.

"Pomočený a silně opilý muž například vulgárně pokřikoval na obsluhu v jednom z městských podniků. Přítrž jeho spršce sprostých slov udělali až strážníci, kteří byli na místo přivoláni. Sedmatřicetiletého muže se pokusili usměrnit, což vzhledem k jeho opilosti příliš nešlo. Dechová zkouška u něj prokázala 2,45 promile alkoholu, proto byl převezen na záchytnou stanici, kde strávil zbytek noci," uvedla mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Další případ už byl ale nebezpečnější i když také začínal jen pokřikování na personál. Tentokrát šlo o restauraci na Dubině. Obsluha si opět na pomoc přivolala strážníky, které při příjezdu upozornila na to, že muž má v zadní kapse otevřený nůž.

"Hlídka podnapilého muže vyzvala, aby podstoupil prohlídku, zda u sebe nemá zbraň, což se mu příliš nezamlouvalo a strážníka prudce odstrčil. Tím si zajistil použití donucovacích prostředků, takže na svém těle okamžitě ucítil hmaty, chvaty a zacvaknutá pouta. Dechová zkouška byla podle očekávání pozitivní s výsledkem 2,21 promile. Tato hodnota zajistila mužův převoz na záchytku, kde lékař rozhodl o jeho hospitalizaci," sdělila Lucie Klementová.

Mezi dalšími podnapilými osobami byl i šestadvacetiletý muž, který se dopotácel k jednomu hudebnímu klubu. Chtěl dovnitř, ale v tom mu zabránil personál s tím, ať si jde muž domů odpočinout, že už to potřebuje. S tím ovšem rozjařený muž nesouhlasil a rozhodl se, že kromě pokřikování na hosty zanechá na místě i svou stopu a začal před všemi močit.

"Strážníci jej na místě zastihli již se zapnutými kalhotami, ale nejistý krok a opilecké projevy mu zůstaly. Dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu v dechu, a to necelé dvě promile. Po převozu na záchytku nocoval muž pod lékařským dozorem. Rekordmanem víkendu se pak stal šedesátiletý muž, který si ustlal přímo na zemi v hale vlakového nádraží. Muž absolutně nevěděl o světě, proto se ani strážníci nepodivili hodnotě, která se při dechové zkoušce objevila na displeji alkoholtestru, a to 3,85 promile. I tento muž skončil na záchytce, kde si počkal až do odeznění akutní intoxikace," uzavřela Lucie Klementová.