Když dvaadvacetiletý cizinec projížděl ve čtvrtek nočními Pardubicemi, všiml si za sebou policejní hlídky. Ta jej chtěla zastavit kvůli běžné silniční kontrole, protože si všimla, že autu špatně svítí světla.

Jak se však později ukázalo, byl to ten nejmenší prohřešek. Mladík totiž na výzvu k zastavení nereagoval a snažil se ujet. Vzhledem ke svému podroušenému stavu však po pár minutách nezvládl vůz a po manévru na křížení ulic Hradecké a Poděbradské nevybral levotočivou zatáčku a havaroval.

To však nebyl konec příběhu. Místo automobilu se mladík pokusil k úniku použít vlastní síly a před policisty se dal na útěk. Jeho úprk však trval jen několik málo desítek metrů. Poté, co jej policisté doběhli a lustrovali, vyšlo najevo, že mladík nejenom, že nevlastní řidičské oprávnění, ale také před jízdou požil alkohol. Alkoholtester posléze vykázal hodnotu 1,7 promile alkoholu v dechu.

„Muž však s naměřenou hodnotou nesouhlasil a uvedl, že žádný alkohol před jízdou ani během jízdy nepožil. Policisté ho proto vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve, se kterým muž souhlasil,“ uvedla mluvčí pardubických policistů Dita Holečková a doplnila, z čeho všeho se bude mladík zpovídat.

„Dvaadvacetiletý cizinec neuposlechl výzvy policistů, řídil bez řidičského oprávnění a nyní mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestního činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což muži hrozí odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedla Dita Holečková.