„Do zakotvené motorové jachty vnikl pachatel v úterý mezi 20.00 a 21:30 hodin," řekla mluvčí pardubické policie Jana Drtinová. Nezvaný host nejdříve poničil čalounění a nábytek v kajutě a pak ve strojovně poškodil hadice chlazení motoru. „Do strojovny začala pronikat voda a poškodila motor," uvedla mluvčí.

Majitel jachty naštěstí zjistil, co se stalo, a kolem 22.30 hodin k lodi, která nabírala vodu, dorazili hasiči z Přelouče a ze Zdechovic. Hladina vody ve strojovně a podpalubí dosahovala v té době už 40 centimetrů. Aby se loď nepotopila, odčerpávali z ní hasiči téměř čtyři hodiny vodu pomocí kalového čerpadla.

„Vyčíslená škoda je předběžná. O tom, jakou škodu majitel utrpěl, bude jasno, až bude loď opravena," dodala Jana Drtinová. Policie žádá o pomoc při pátrání případné svědky. Pachatel je podezřelý z porušování domovní svobody a poškozování cizí věci, hrozí mu až tříleté vězení.

Trestná činnost zaměřená na lodi se v Česku omezuje spíše na krádeže. Před dvěma lety však někdo na Vranovské přehradě zapálil výletní loď v hodnotě osmi milionů korun.