O přepadení jste u nás mohli číst zde: Lupič ve Smilově ulici hrozil násilím

Příliš v akčních filmech se zřejmě zhlédl pachatel loupežného přepadení, který minulý týden loupil v herně Excalibur v pardubické Smilově ulici. Po vyloupení herny chtěl spravedlnosti utéct letadlem.

„Pachatel v herně vylákal obsluhu na toalety pod záminkou nefunkčního osvětlení. Ženu, která šla situaci řešit, měl chytit pod krkem, povalit na zem a s částí dlažební kostky vyhrožovat tím, že jí ublíží. Nakonec zaměstnankyni nařídil, ať zůstane, kde je, v baru našel její 'kasírtašku', s částkou uvnitř se nespokojil, ale když opravdu žádné další peníze nenašel, odešel," popsala přepadení mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Žena při přepadení utrpěla lehká zranění na několika částech těla v podobě oděrek i modřin. Policisté z popisu přibližně věděli, o koho by se mělo jednat. Dvacetiletý mladík má u nich již několik záznamů. Doma jej však nenašli, ale zcela nečekaně jim pachatele dodali kolegové z Prahy. Mladík se totiž pokusil zmizet do zahraničí.

„Kolegové z letiště Václava Havla jej zadrželi ve chvíli, kdy se pokusil vycestovat do Irska. Pachatele si převzali pardubičtí kriminalisté a byl po souhlasném stanovisku soudu umístěn do vazební věznice," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Místo vycestování do Irska jej v nejbližších dnech čeká pobyt v královéhradecké vazební věznici s obviněním z trestných činů loupeže, krádeže a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které hrozí až deset let za mřížemi.