Podezřelý muž se totiž vydal do Pardubic krást. „Ke své trestné činnosti si vybral jednu z prodejen obchodního domu v centru Pardubic,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Mikešová.

Podle našich informací se muž snažil odcizit jednu z vystavených sportovních bund.
„Při krádeži ho však přistihla jedna z prodavaček. Aby muže zastavila, přišla k němu a zeptala se ho, zda něco nepotřebuje. Na to oslovený muž zareagoval tak, že bundu, kterou měl už z poloviny zandanou v připravené tašce, vytáhl a pohodil ji pod stojany,“ upřesnila Mikešová.

Přestože se muž snažil prodejnu bleskově opustit, zaměstnanci obchodu byli rychlejší a zloděje zadrželi. Na místo poté přivolali policejní hlídku.

„Zasahující policisté celou věc na místě prošetřili a polapeného muže s jeho souhlasem převezli na policejní služebnu k dalším úkonům. Po příjezdu na obvodní oddělení byl podezřelý podroben dechové zkoušce, kdy nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Poté jej policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Zde ošetřující lékař rozhodl o jeho umístění,“ potvrdil Deníku jeden z pardubických policistů.

Případ ale zdaleka neskončil. V průběhu vyšetřování totiž vyšlo najevo, že dotyčný muž se návštěvou Pardubic dopustil dalšího trestného činu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tomuto muži byl totiž již v minulosti soudem zakázán pobyt na území okresu Pardubice,“ informovala nás pardubická policejní mluvčí.

Za podezření z přečinu krádeže ve stádiu pokusu a rovněž z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí tomuto pachateli před soudem až tři roky odnětí svobody!