Oběť, které v té době nebylo ani 15 let, měl obžalovaný M. T. z Orlickoústecka lákat do své dílny u rodinného domu, kde v tu dobu žil společně s ní a její matkou. Podle obžaloby po dívce vyžadoval orální i anální sex.

Obžalovaný všechna obvinění i nadále popírá. „Nerozumím tomu, proč tohle o mně říká. Dolů do dílny za mnou na sex chodila jen přítelkyně,“ rozporoval obvinění před soudem.

Podle obžaloby měl muž dítěti pouštět i pornografická videa zobrazující různé sexuální praktiky, a to za účelem svého sexuálního uspokojení. Před soudem zaznělo i to, že muž měl dívce za odměnu dávat dárky a menší částky peněz.

Respektovala ho jako otčíma

Sexuální násilí se mělo dít jednou až dvakrát za dva týdny. Muž podle obžaloby využíval toho, že mu dívka důvěřovala, protože ho respektovala jako otčíma. „Vnímala obžalovaného jako otcovskou osobu, která jí věnovala možná více pozornosti než matka,“ potvrdila soudní znalkyně Nora Martincová.

O případu jsme psali zde:

Ilustrační foto
Po nezletilé dceři své družky vyžadoval orální a anální sex. Hrozí mu deset let

Znalkyně dodala, že u dívky nezjistila žádný motiv ke křivé výpovědi. „Nezjistila jsem žádný odklon od vnímaní reality ani tendenci zkreslovat ten prožitek. Vše popisovala velice hodnověrným způsobem. Chyběl jí motiv, který by vedl k trestnímu stíhání,“ řekla Martincová. Podle ní se dívka následně za své chování styděla. Oběť měla navíc k muži chovat city, protože se jí věnoval.

Poškozená dívka v pátek u soudu vypovídala. Výpověď z důvodu její ochrany ale nebude zveřejněna.

Celý případ pomohl odhalit dívčin deník, který si začala psát na terapii, kam později docházela. „Terapeutický deník je pomůcka, děti do něj po navázání důvěry zapisují svoje myšlenky nebo pocity,“ přiblížila psycholožka Eva Šedová. Případ na policii nahlásila právě dívčina terapeutka, které se dívka svěřila, že se jí vrátily vzpomínky na zneužívání a trpí výčitkami.

Lístečky za stěračem, pokřikování, plivance. Sousedské vztahy v Pardubicích vygradovaly.
Plivance, lístky za stěračem, pokřikování. Konflikt museli řešit strážníci

Podle obžaloby mohl muž spáchat zvlášť závažný zločin pohlavního zneužití a přečin ohrožování výchovy dítěte. Za to mu hrozí dva až deset let odnětí svobody.

Soudce Jan Šlosar ale ani při druhém stání nerozhodl a soud odročil.