„Prvního řidiče s motorkou bez registrační značky chtěli zastavit ve středu po třetí hodině ráno na Drážce. Řidič ujížděl z Drážky směrem na ulici Hlaváčovu rychlostí až téměř 180 km/hod. V rychlosti však nevybral pravotočivou zatáčku a nedaleko křižovatky U Marka skončil v kotrmelcích. Než na místo přijela záchranná služba, devatenáctiletý řidič skončil v poutech, policisté u něj provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a test na návykové látky, oba s výsledkem negativním. Motocykl Suzuki nebyl registrován a neměl platné pojištění. Neuposlechnutí výzvy, nepředložení dokladů i dopravní nehoda jsou nyní v šetření pardubických policistů,“ popsala mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

Tenhle fanoušek se na koncert nepodíval
Metalista pod vlivem na koncert kapely nedorazil. Zamířil na záchytku

K další velmi podobné situaci došlo o necelých dvacet čtyři hodin později. Zhruba o půl druhé ráno chtěli policisté zkontrolovat řidiče motocyklu Yamaha. Ten jim začal ujíždět téměř dvousetkilometrovou rychlostí po silnici I/37 směrem na Hradec Králové. U Globusu sjel na nadjezd k ulici Poděbradské, kde již zavrávoral a po několika desítkách metrů, na kruhovém objezdu u Globusu havaroval. I tak se ale po nehodě zvedl a jal se utíkat po svých.

„Policisté ho však po pár metrech dostihli a pod hrozbou namířené střelné zbraně ho zajistili. Důvody ujíždění byly policistům rázem jasné, neboť v řidiči ztotožnili 29letého muže, který má zadržený řidičský průkaz, a který se odmítl podrobit testu na přítomnost návykových látek. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u něj byla negativní. Prohřešky tohoto policisty také nyní řeší pardubičtí policisté,“ popsala mluvčí druhou honičku.

Mohlo by vás zajímat: Na červenou a rychlostí až 170 kilometrů. Honička skončila nehodou

Zdroj: Policie ČR