Pohřešovaná 13letý dívka z Pardubic je nalezena a v bezpečí. Informaci Deníku potvrdila mluvčí pardubické policie Eva Maturová. S pátráním si ale policisté užili své.

Od čtvrtka se pohřešuje 13letá dívka. "Ta ve čtvrtek ve čtrnáct hodin odešla za svou kamarádkou a ve smluvený čas se nevrátila domů. Naposledy ji zhlédla její kamarádka na zastávce u obchodního domu Kaufland v Polabinách, které řekla, že jede za svým kamarádem z Chrudimska na nádraží," uvedla počáteční informace, které o dívce jsou mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Z běžného neohlášeného pobytu mimo domov se ale v několika hodinách začínalo vyvíjet drama. Policie totiž po vyhlášení pátrání obdržela anonymní oznámení, která nejprve vyhrožovala smrtí dívky a později už tím, že je mrtvá. Policie proto pátrání vyhlásila ve zvláštním režimu - takzvaném Dítěti v ohrožení. K němu policie přistupuje ve chvíli, kdy je důvodný předpoklad, že by pohřešovanému hrozilo reálné nebezpečí.

Drama naštěstí ukončila sama slečna. Ta se v pátek v odpoledních hodinách sama dostavila domů. "Potvrzuji, že dívka přišla domů. Policisté jsou právě teď na cestě k ní, aby jí položili několik otázek," potvrdila mluvčí pardubické policie Eva Maturová a přidala další dobrou zprávu.

"„Policistům se rovněž podařilo vypátrat anonymního oznamovatele, který takovým způsobem pátrání zkomplikoval. Jedná se o člověka, který žije mimo náš region. Jeho oznámení byla smyšlená a neměla naprosto žádnou souvislost s případem. Policisté naopak zjistili, že podezřelý již podobným způsobem narušoval jiné pátrání," uvedla mluvčí pardubické policie.