Do tohoto opatření byli nad rámec běžného výkonu služby zařazeni policisté služby pořádkové, kriminální i dopravní policie. K hlídkám Policie ČR se přidali i kolegové z cizinecké policie.

Podle našich informací bylo cílem této bezpečnostní akce především vyhledání osob v pátrání, odhalování protiprávního jednání na úseku silniční dopravy, zejména požití alkoholických nápojů nebo návykových látek před jízdou a odhalování či objasňování trestné činnosti na Pardubicku.

„Policisté měli během večera pevná stanoviště na frekventovaných komunikacích, kde kontrolovali hlavně dodržování pravidel silničního provozu, stav motorových vozidel a zjišťovali poznatky k osobám a věcem, které mohly být v pátrání. Potom se přemístili do svých služebních vozidel a tuto činnost prováděli v rámci svých obvodů,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Jana Šrajbrová.

Součástí opatření bylo také zajištění hladkého průběhu festivalu na Kunětické hoře, na kterém se podíleli hlavně dopravní policisté.
„Při kontrole osob jsme se zaměřili hlavně na Tyršovy a Bubeníkovy sady a jejich okolí, pardubické herny, bary, restaurace a ubytovny cizinců. Dalším kontrolovaným objektem byla jedna diskotéka na Bohdanečsku,“ upřesnila Jana Šrajbrová.

Během této akce policisté zkontrolovali celkem 433 osob, 146 vozidel a uložili osm blokových pokut. „Dále byly zjištěny dvě osoby v pátrání Schengenského informačního systému a jednoho muže převezli policisté rovnou do věznice v Hradci Králové, protože na něho pardubický okresní soud vydal příkaz k dodání do výkonu trestu,“ dodala Deníku pardubická policejní mluvčí.