Pořádně velký nákup by mohli odvézt v tom, co nakradli. Trojice cizinců v Pardubicích ale při překládce kradeného zboží narazila na hlídku městské policie. A došlo na účtování.

Když hlídka městské policie projížděla areál bývalých kasáren Hůrka v Pardubicích, všimli strážníci trojice mužů, kteří čile překládali nákupní vozíky. Mělo to jen jednu vadu - v areálu bývalých kasáren, kde dnes funguje ubytovna, žádný obchodní dům není.

"Cizinci vozíky přemisťovali z dodávky do sklepení ubytovny. Na přímý dotaz, proč se zhruba čtyřicet nákupních vozíků z nedalekých supermarketů ocitlo v prostorách ubytovny, nebyl nikdo z trojice schopen odpovědět, natož pak předložit povolení k jejich odvozu," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Poměrně záhy bylo jasné, že tady se nejedná o přípravy na velký nákup, ale na velkou krádež. Stačilo se zeptat manažerky nedalekého obchodního domu na stav jejich vozíkového parku. Ten totiž za poslední dobu notně prořídnul, podobně jako u vedlejší prodejny.

Nákupní vozík totiž sice funguje na půjčenou pěti nebo desetikorunu, ale jeho pořizovací cena v tomto konkrétním případě, se pohybuje kolem částky čtyři tisíce korun. A při počtu čtyřiceti vozíků už to dělá škodu řádově kolem sto šedesáti tisíc korun.

"Ve světle těchto události byla na místo přivolána hlídka státní police, která si případ pro podezření ze spáchání trestného činu převzala," dodává Lucie Klementová.