Podle telefonického oznámení zde čtyři osoby malovaly sprejem na reklamní billboardy a poté se daly na útěk.

„Od operačního důstojníka jsme získali popis jednotlivých osob. Na pomoc pak přijely i další hlídky,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Klára Kováčová.

Muži zákona si rozdělili přilehlé ulice a začali po sprejerech pátrat. V jedné ulici si povšimli skupinky mladíků, kteří odpovídali popisu a vyzvali je k prokázání totožnosti. Na výzvu dva mladíci zareagovali tím, že se dali na útěk. Netrvalo ale dlouho a policejní hlídka mladíky dostihla a zajistila.

„Sprejeři poté putovali na policejní stanici, kde si je kolegové převzali k dalšímu šetření a výslechům. Mladíci pomalovali dvě reklamní tabule a navíc ještě pilíř mostu,“ upřesnila tisková mluvčí.

Podle ní se nakonec ukázalo, že sprejerství se dopustili pouze dva ze čtveřice. Zbylí dva údajně jen přihlíželi.
„Podezřelí z tohoto činu jsou jeden jedenadvacetiletý a druhý o pět let starší muž z Pardubic,“ upřesnil našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Celý případ nyní šetří policisté z Obvodního oddělení Pardubice 1, jako podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. V případě prokázání viny hrozí mladíkům u soudu až jeden rok za mřížemi.