„Asi nejzávažnějšího jednání se dopustil patnáctiletý mladík, který do Hradce Králové přicestoval s pardubickými fanoušky bez doprovodu rodičů. Na Baťkově náměstí tohoto mladíka zkontrolovali pořádkoví policisté v okamžiku, kdy do davu ostatních fanoušků hodil pyrotechniku. Již jeho chování a špatná koordinace pohybů naznačovala, že je s největší pravděpodobností ovlivněn alkoholem," potvrdila Ivana Ježková, mluvčí královéhradecké policie.

A měli pravdu. Při kontrole alkoholu v dechu mu skutečně naměřili hodnotu 2,34 promile. Kvůli věku ale nemohl putovat na hradeckou „záchytku". Skončil tedy na Dětské klinice Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde byl vzhledem k silné opilosti umístěn na jednotce intenzivní péče.

Policisté samozřejmě informovali zákonného zástupce a také orgán sociálně právní ochrany dětí. Po propuštění z nemocnice mladíka čeká správní řízení pro přestupek proti občanskému soužití jako mladistvý.

Dvacetiletý fanoušek takové štěstí neměl. Noc strávil na „záchytce". Muž se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku tím, že budil veřejné pohoršení a zároveň házel pyrotechniku na veřejném prostranství. Policisté mu naměřili 1,76 promile alkoholu v dechu.

Hodil sedačkou

Pětatřicetiletý fanoušek se zase bude zpovídat z ničení majetku na stadionu v sektoru hostí. Pouta si vysloužil za utržení sedačky, kterou hodil na hrací plochu. „Vyhodnocujeme kamerové záznamy, které dokazují jeho jednání a budou oznamovat ke správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku," dodala Ježková.

V policejní cele zase strávil noc dvaadvacetiletý fanoušek. Poté, co neuposlechl výzvu policistů a dopustil se tedy přestupku, zjistili, že se jedná o muže, na kterého Okresní soud v Pardubicích vydal příkaz k zatčení. V pondělí ráno byl tedy z policejní cely eskortován přímo na soud v Pardubicích.

Policisté měli také informace, že se domácí fanoušci budou chtít dostat během zápasu za svými rivaly z Pardubic.

„Díky opatření a dostatečnému nasazení policistů z řad pořádkové policie, antikonfliktního týmu, kriminalistů, psovodů a dalších a za vydatné pomoci strážníků městské policie se podařilo tyto hrozby eliminovat a k žádnému vzájemnému napadání nedošlo," zakončila Ježková.