Říká se pro dobrotu na žebrotu. O smutné platnosti tohoto pořekadla se přesvědčil i strážník pardubické městské policie při pochůzce přes náměstí Republiky.

Policista na pěší hlídce si povšiml muže, který před budovou banky na náměstí Republiky bezvládně ležel na chodníku. Kolem něj se volně potuloval černý pes těžko určitelné rasy. Protože muž nereagoval na oslovení, chtěl se policista přesvědčit, že se v tomto případě nejedná o zdravotní komplikace. K muži se proto sehnul a chtěl zkontrolovat, jestli vůbec dýchá. Do té chvíle klidný pes ale právě v té chvíli přestal být klidným a na strážníka zaútočil. Sápal se po jeho levé noze a podařilo se mu policistu také kousnout nad kolenem.

Muž, který se válel po zemi, byl jeden ze známých pardubických bezdomovců. Ten byl v okamžiku incidentu opět zpitý do němoty. Pro zraněného policistu to ale znamená problémy.

„Strážník byl převezen k ošetření do nemocnice. Zranění bylo naštěstí jen povrchové a nevyžádalo si ani pracovní neschopnost. Nicméně teď budeme čekat na výsledky testů zvířete, protože je jasné, že tento pes, vzhledem k silné zanedbanosti, nemá ani základní očkování,“ uvedl šéf operačního střediska pardubické městské policie Radek Vančura.

Agresivního psa strážníci majiteli na místě odejmuli a předali jej veterinární klinice na potřebné testy. Se zcela opilým bezdomovcem však žádná řeč nebyla, strážníci jej proto budou řešit později.