Následky rvačky vyřešili kriminalisté. V polovině února se v jednom z poličských barů krátce před jedenáctou hodinou večer strhla rvačka. Na místě zasahovala policejní hlídka. Hlavní aktéři incidentu, sedmadvacetiletý a čtyřicetiletý muž, napadali před přítomnými hosty dva muže. Policisté je zadrželi. Jeden z nich, sedmadvacetiletý muž, putoval do protialkoholní záchytné stanice. Druhý z útočníků skončil v policejní cele, ze které byl o několik hodin později propuštěn na svobodu. Je obviněný z výtržnictví a útoku na veřejného činitele.

Neuplynul ani měsíc a čtyřicetiletý muž opět stanul před policejním komisařem. „Nyní je podezřelý, že týral od roku 2004 do současné doby svoji přítelkyni. Ta musela čelit opakovaným psychickým a fyzickým útokům. Ve většině případů jednání přihlížely také nezletilé děti poškozené,“ sdělila podrobnosti k případu vrchní inspektorka Anna Štegnerová ze svitavské policie.

Nyní si žena může vydechnout. Policejní komisař na podezřelého podal návrh na vzetí do vazby a soudce tento návrh akceptoval. V sobotu policie čtyřicetiletého muže eskortovala do vazební věznice v Olomouci.