Strážníci a zdravotníci měli co dělat se třemi dívkami pod vlivem alkoholu. V jednom případě šlo už vážně o zdraví. To v případě dívek z páteční noci. Sedmnáctiletá byla opilá tak, že nebyla schopna pohybu a komunikace. Její stejně stará kamarádka na tom byla sice o něco lépe, ale i ona měla v sobě přes půl promile alkoholu.

Kvůli podezření na otravu alkoholem u první dívky ale strážníci na místo volali záchrannou službu, která zpitou dívku předala do nemocnice.

"Ještě než si slečnu přijel vyzvednout zákonný zástupce, strážníkům sdělila, že alkohol jim poskytl bratr zpité dívky. Celý případ jsme předali státní policii a zároveň o situaci vyrozumněli i pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí," sdělila mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Tam ostatně bude řešen i další případ ze stejného dne, kdy hlídka městské policie našla ve výklenku budovy šestnáctiletou dívku, která nebyla schopná pohybu a zvracela. "Té bylo v dechu naměřeno 1,66 promile alkoholu. I zde strážníci raději přivolali záchrannou službu," dodala Klementová.