Na jeho počátku byla před mnoha lety rekonstrukce Sladkovského ulice.

Podle podnikatelky Štěpánky Bažantové se však táhla neúměrně dlouho a způsobem, že přišla o zákazníky a v důsledku toho musela podnikání později ukončit. Rozhodla se proto zažalovat město.

Spor mezi městem a podnikatelkou se táhne od roku 1999. Okresní soud jí nejprve přiznal právo na určité odškodnění, krajský soud ale žalobu v plném rozsahu zamítl.

Žena se ale nevzdala, využila mimořádného opravného prostředku a podala před čtyřmi lety dovolání k Nejvyššímu soudu. Ten nyní rozhodl, že podnikatelka má na odškodnění nárok a její případ se má opět projednat u krajského soudu. „Nemám vyhráno, ale už to dotáhnu do konce,“ uvedla včera Štěpánka Bažantová, která podnikala v prodeji paruk. Její Femina club navštěvovali i zákazníci, kteří prodělali onkologické onemocnění. Nejen jim ale rekonstrukce ulice cestu do obchodu pokud ne znemožnila, tak výrazně ztížila. „Byli jsme samozřejmě rádi, že bude celá ulice nová, ale trvalo to nepřiměřeně dlouho, s Hronovickou ulicí několik let. A u nás to skutečně bylo přes půl roku neprůchozí. Když si někdo ráno neukradl podlážku, tak se vůbec nedostal ke své nemovitosti. Natož pak sanitky nebo hasiči, ti by se sem nedostali ani náhodou,“ dodává podnikatelka. „Město nám v ničem nepomohlo.“

Bažantová si podle svých slov musela vzít úvěr, aby mohla platit sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance. S podnikáním ale stejně musela skončit. Situace využila i konkurence a zákazníci si již cestu zpět nenašli.

„Zatím nemáme nic oficiálního. Až nám přijde rozhodnutí, adekvátně zareagujeme,“ uvedl mluvčí radnice Michal Zitko k verdiktu Nejvyššího soudu.