Na východě Čech přišli podvodníci s dalším trikem, jak nenápadně krást. Tentokrát se zaměřili na majitele obchodů a menších krámků.

Trik je jednoduchý. Do provozovny vejde žena, která vypadá nebo možná ve skutečnosti je ve vyšším stupni těhotenství. A započne svůj výstup: „Vešla sem a prosila, jestli může použít naši toaletu vzadu v krámě, že už to déle fakt nemůže vydržet a že si musí odskočit a jsem její poslední naděje,“ svěřila se jedna z prodavaček.

„Pochopitelně jsem jí vyhověla. Žena po chvíli s díky odešla,“ sdělila prodavačka.

Jenže údajná těhotná žena v nesnázích neodešla s prázdnou. S sebou si něco odnesla. Prodavačka měla totiž vzadu v krámě odloženou kabelku s peněženkou a právě její obsah podvodnici zajímal nejvíce. Zmizela celá peněženka a s ní i doklady.

Dvanáct případů

Podle našich informací se ale nejedná o jediný případ. Dva z nich se staly v Chrudimi. Tam ženu naposledy viděli 5. května. Nejčerstvější případ evidují pak policisté přímo v centru Pardubic, a to ze soboty 15. května.

„Celkem jsme zaznamenali už dvanáct takřka totožných případů. Dva v Chrudimi a zbylých deset v Pardubicích. Je ale možné, že některé z nich nám ani nebyly oznámeny,“ uvedla mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Je opravdu těhotná?

Pachatelka zneužívá dobroty personálu. Prodavačky mají pro její historku o těhotenství pochopení a pomoc v nouzi neodmítnou.
Popis dotyčné ženy ale policisté mají k dispozici, a proto chtějí varovat veřejnost:

„Jedná se o ženu bílé pleti, starou asi třicet let, vysokou asi 170 až 175 centimetrů. Podle posledního popisu by měla být ve vyšším stupni těhotenství. Je ale možné, že graviditu pouze předstírá. Má špinavě blonďaté až blond vlasy dlouhé po ramena, případně svázané do culíku. Působí slušným dojmem a hovoří česky,“ popsala podvodnici policejní mluvčí.

Policie proto zejména personál v obchodech před podobným jednáním varuje.

Pozor na ně! Triky, které na vás podvodníci zkoušejí: