Podvodník ženě sdělil, že její internetové bankovnictví někdo napadl. Následně ji přepojil na údajného kolegu z bezpečnostního oddělení banky, který napadení jejího účtu potvrdil a doporučil jí k záchraně peněz založení digitálního účtu. Další z party pachatelů předstíral, že je policista a celý smyšlený příběh ženě opětovně potvrdil.

„Poškozenou 44letou ženu tak přiměli k výběru částky přesahující 900 000 korun s tím, že je má vložit do bitcoinmatu. Žena radám „bankéře“ uvěřila a celou vybranou finanční částku vložila dle instrukcí a za pomocí zaslaných QR kódů do bitcoinmatu,“ sdělila mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Potom co žena peníze vložila do bankomatu, podvodníci poškozenou dokonce poslal na pobočku banky k vyřízení dalších náležitostí. Tam se ale dozvěděla, že se s největší pravděpodobností stala obětí podvodu a celou událost oznámila skutečným policistům.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. V případě prokázání viny hrozí zatím neznámému pachateli trest odnětí svobody až na 5 let,“ dodala Muzikantová.

Kriminalisté i nadále varují, aby lidé na takovéto telefonáty nereagovali žádnými peněžními transakcemi.