„Na městskou policii se během dvou dnů obrátily dvě prodavačky z centra města, které měly stejný problém. V obchodě byly požádány o rozměnění peněz, které pro ně skončilo tisícikorunovým mankem,“ uvedla mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.

Nejdříve si muž se ženou vyhlédli provozovnu občerstvení. Poprosili prodavačku o rozměnění peněz, načež ji manipulací s bankovkami zmátli a připravili o tisíc korun. „Při denní inventuře poté zaměstnankyně zjistila, že ji právě zmiňovaná částka chybí,“ dodala Klementová.

Podobný scénář se odehrál hned druhý den, jen v jiném obchodě a figurovala v něm dvojice mužů, kteří špatně mluvili česky. I tam ale prodavačka přišla o peníze. Jeden z mužů si nejdříve koupil zboží a odešel ven, druhý však zůstal v obchodě a požádal prodavačku, zda by mu rozměnila tisíc korun.

„Při počítání bral muž peníze do ruky a rychle je přepočítával, v tomto zmatku i druhá žena přišla o tisíc korun. Městská policie varuje všechny obchodníky i personál prodejen, aby byli opatrní a peníze nikomu nerozměňovali,“ řekla Klementová.