Asociace se hájila tím, že poker není hazardní hra a záleží hlavně na schopnostech hráčů, pokerové turnaje by proto neměly spadat pod působnost loterijního zákona.
„Dokazování soud neprovedl, protože právní výklad vyplývá z důvodové zprávy a zákona samého. Soud nemůže měnit účel zákona, takže nezbylo nic jiného než věc zamítnout," uvedl soudce.
V odůvodnění novely loterijního zákona stojí, že je nutné zpoplatnit rozmáhající se nové formy provozování karetních her a zejména jejich provozování ve formě turnajů. Hry se zpravidla vyznačují vysokými finančními vklady a současně vykazují jistý prvek náhody. Novela výslovně podřazuje turnaje v karetních hrách pod sázkové hry.

Právní zástupce asociace se snažil dokázat, že vliv náhody v pokeru není převažující, protistrana tvrdila opak. Předložení znaleckého posudku ve prospěch žalujícího a demonstraci hry v soudní síni soud odmítl. Také rozhodl, že finanční úřad se dostatečně vypořádal s návrhy důkazů asociace, a jeho verdikt je proto přezkoumatelný.