Těžko uvěřitelný příběh se odehrál v sobotu na okraji města. Samotářsky žijícího muže, kterého okolí mohlo považovat za podivína, si vyhlédla trojice mladíků. Do jeho obydlí, které nebylo zabezpečené, vstoupili s cílem ho okrást… Potom vzal ale nejmladší z nich, teprve osmnáctiletý mladík, do ruky nůž a spícího muže pobodal.

Pak v příběhu sehrála rozhodující roli šťastná náhoda. Všímavý občan zavolal na linku 158, že se na jedné z rušných výpadovek z Lanškrouna pohybuje podezřelá trojice mužů. I když přivolaní policisté na místě nikoho nenašli, „nezabalili" to. Šestý smysl je zavedl do obydlí, kde našli krvácejícího muže. Potom už to šlo rychle. Popis podezřelých, pátrání a dopadení mužů…

Pokusem vraždy se zabývají kriminalisté. Na Orlickoústecku to letos přitom není první případ tak závažného činu. Na konci května došlo k vraždě v České Třebové. Život padesátileté ženě měl vzít její o tři roky starší manžel. Jen o několik dní později kriminalisté překvalifikovali na pokus vraždy březnový případ z Vysokého Mýta. Dvaatřicetiletý muž tam vylákal svou družku do objektu bývalého pivovaru, kde se ji pokusil zabít. Shodil ji z více než sedmimetrové výšky. Žena jako zázrakem přežila.