Trojici pachatelů ve věku od patnácti do osmnácti let zadrželi v minulých dnech pardubičtí kriminalisté! Všichni tři se zřejmě budou zodpovídat z trestného činu loupeže.

Se zbraní šli do Fortuny i do trafiky

Mladíci mají na svědomí loupežná přepadení, kterých se dopustili během několika posledních týdnů. „Jsou podezřelí z toho, že se zbraní v ruce třikrát loupili v Polabinách. Dvakrát přepadli stejnou sázkovou kancelář Fortuna v ulici Kpt. Bartoše a poté i trafiku v ulici Mladých. Vždy byli navíc maskováni kuklou či šálou přes obličej,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Poslední loupež se pak mladíkům, kteří do té doby neměli žádný kriminální „škraloup“, stala osudnou. „Při šetření jsme zjistili, že se ve všech případech zřejmě jedná o stejné pachatele. U posledního případu se nám poté podařilo zajistit i více svědků. Jejich výpovědi nás pak navedly konkrétním směrem. Všichni tři pachatelé byli zadrženi v úterý odpoledne venku v Polabinách,“ řekl našemu Deníku komisař územního odboru pardubické kriminálky a zároveň šéf celé akce Marcel Daníček.

U pachatelů byla zajištěna i zbraň, se kterou loupeže prováděli. „Jedná se o zapalovač ve tvaru makety pistole. S ním pak hrozili a chtěli peníze. Tímto způsobem se jim podařilo získat přibližně padesát tisíc korun,“ dodal policista Tomáš Král, který se rovněž na tomto případu podílel. Podle něj však hrozí pachatelům, kteří jsou momentálně v cele předběžného zadržení, pouze pět let odnětí svobody. Nebylo totiž prokázáno, že by jednali jako organizovaná skupina.

Město a zejména pracovníci sázkových kanceláří si mohou oddechnout, že „fantomové“ skončili v rukou policie.
Podle našich informací je pak blízko i odhalení pachatele, který v minulých dnech přepadl také sázkovou kancelář na třídě Míru.