Zatímco se dva školáci surově mlátí, kolem přihlíží hlouček minimálně šesti dalších dětí, které skandují a agresora slovně podporují. Z jejich úst létá jeden vulgarismus za druhým. „Dobře! Ještě a pořádně!“ pokřikují, zatímco silnější z aktérů s druhým hází o betonovou zem a poté k němu kleká, aby mu zasadil několik ran pěstí do břicha a hrudi. Oběť několikrát vstává, utéct se ale nepokouší, čelí dalším ranám.

Drsná bitka školáků se objevila na sociálních sítích | Video: Facebook

Na sociálních sítích se v neděli večer objevilo video, ve kterém se brutálně bijí nezletilí školáci. Scéna se odehrála zřejmě v pardubických Tyršových sadech.

V rukou policie

Případem se již zabývá policie. „Přijali jsme z médií dotaz, zda případ evidujeme. Jelikož to vypadá, že došlo k protiprávnímu jednání, začali jsem se tím zabývat a prověřujeme, o koho se jedná,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová

Školáci se porvali za denního světla. Během sedmnáctisekundového videa dostává slabší z aktérů minimálně deset ran pěstí, další dva otřesy přichází, když ho agresor zdvihne a hodí s ním o zem.

Jeden z přihlížejících si souboj nahrával na mobilní telefon a poté video sdílel v uzavřené skupině na sociální síti Facebook. Ve skupině Doup boj odboj reborn je více než sedm tisíc členů a pod videem se ihned rozjela diskuze. Jeden z aktérů rvačky, zřejmě oběť, má dlouhé vlasy a z videa tak není patrné, zda se jedná o dívku či chlapce. „Kluk to je,“ vysvětlil několikrát člen, který video na skupinu nahrál.

Popraly se holky

Drsnou rvačku nezletilých řešili policisté v Pardubicích i v roce 2017. Tehdy se do sebe před dveřmi obchodního centra pustily tři dívky, přesněji dvě napadly tu třetí. I v tomto případě létaly nejen nadávky, ale také pěsti. Po příjezdu policie se ukázalo, že patnáctiletá i šestnáctiletá útočnice byly posilněny alkoholem.

Před rokem zase šokovalo video, na němž se před zraky desítek diváků do krve bily dívky v Košicích. Podobné souboje se udály také v Praze. Případy rozdmýchaly diskuzi o organizovaných bitkách školáků.