Tentokrát vyrazili policisté na hladinu řeky Labe, prohledat vodu a zarostlé břehy od Srnojed až po Pardubice.

Viktor Hašpica byl naposled spatřen v pátek 27. dubna v Lánech na Důlku, kdy navštívil přátele. Nejdříve byl s nimi v hospodě, poté ještě doma. Poslední informace, kterou máme, je, že měl v deset hodin večer z Lánů na Důlku odjel autobusem, kde použil Pardubickou kartu. Do Pardubic však už podle našich informací nedorazil," popisuje mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Začalo pátrání, které od té doby trvá.

"První, co se v takovém případě dělá, je, že se kontaktují zdravotnická zařízení a záchytné stanice. Dále policisté prověří poslední dopravní nehody, zda tam nedošlo k účasti osoby, u které není známa totožnost, své pátrání provede i kriminální služba. Dále se sestaví časová osa posledního dne a pohybu pohřešovaného, vyslechnou se osoby, se kterými se setkal," vyjmenovává pátrací postupy Janovská. I v případě Viktora Hašpici policisté toto vše zkusili. Marně. Několikrát už se pátralo i v terénu.

"Fyzicky se pátralo v okolí Svítkova, Čívic, Lánů na Důlku, prověřilo se okolí železniční trati a břehy řeky Labe, ve čtvrtek policisté prověřili i hladinu Labe. Opět bez výsledku," dodává Janovská.

Viktor Hašpica však není jediný, po kom policie na Pardubicku pátrá.

Ve čtvrtek policie vyhlásila pátrání po 37leté Drahomíře Velínské. Jde o duševně nevyvinutou ženu, která je mentálně na úrovni dítěte prvního stupně základní školy. Policie se obává, že důvěřivá žena by se mohla stát terčem zneužití. Pohřešovaná navíc mluvila o cestě do Žďáru, a tak je možné, že její stopy povedou i mimo region.

Na Orlickoústeku už policie také pátrá po dvou mužích. Jsou to Viktor Hynek a Karel Pokorný.

23letý Viktor Hynek byl naposledy spatřen 16. července v Chocni na nádraží, kam jej otec vyprovodil na vlak. Od té doby je nezvěstný.

Dalším z pohřešovaných je Karel Pokorný. Ten je pohřešován od minulé neděle. Na sobě měl mít v době odchodu zelenou látkovou košili s dlouhým rukávem a tmavými knoflíky a náprsními kapsami na obou stranách, dále dlouhé rifle, které má nosit ohrnuté nad kotníky. Na nohou byl měl mít obuty černé kotníkové ponožky a tenisky modré barvy. Pohřešovaný se léčí s astmatem a vysokým krevním tlakem.