Dobrá práce pardubické policie. Za jediný týden vyřešila oba případy žhářství, které trápily město.

Zatímco minulý pátek posbírala čtyři mladíky, kteří měli na svědomí celkem 23 požárů popelnic, ve čtvrtek se jí podařilo lapit dalšího. Ten pro změnu řádil na Dukle.

Už od prosince

Jeho ohnivá stopa se táhne už od loňského prosince. Nezačala ale popelnicemi.
„Šlo o pachatele, který 12. prosince vyloupil a odcizil osobní vozidlo značky Suzuki. S ním u Dražkovic sjel do potoka. Z vozidla odcizil krabici s nářadím a automobil zapálil, aby zakryl své stopy. Další auto pak zapálil 22. února v pardubické Jiráskově ulici," popsala mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

I v tomto případě pachatel zakrýval stopy po vloupání do vozidla, ze kterého zcizil autorádio. Oběma požáry způsobil škody za 70 300 korun.
Zajímavé je též to, že stejně jako gang z Dubiny, tak i tento pachatel zakládal požáry kontejnerů údajně jen proto, že se nudil. Doslova u výslechu policistům řekl: „Stejně jako ti čtyři pitomci na Dubině jsem je zakládal z nudy".
Třikrát založil požár v noci na 7. dubna. V rozmezí několika desítek minut na třech místech shořelo pět popelnic a jeden přístřešek.

Dobrá práce policie

Na vypátrání pachatele má lví podíl svědomitá práce policistů v terénu. Ti totiž při požárech kontrolovali totožnosti všech lidí v okolí požárů. A tam se jméno pachatele objevilo poprvé. Když pak kriminalisté získali svědectví ukazující právě jeho směrem, šli už najisto.

„Nyní si z rukou vyšetřovatelky převzal obvinění ze spáchání trestných činů poškození cizí věci, z krádeže a z neoprávněného užívání cizí věci, za což mu hrozí tříletý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
„Z výslechu nejspíše nic nenasvědčuje tomu, že by svého jednání litoval, nebo lítost alespoň  předstíral. Důvody vazby shledány nebyly, proto jeho trestní stíhání běží na svobodě," uzavřela tisková mluvčí pardubické policie.