Zloděj však skrádeží zřejmě neměl velkou práci, neboť kabelku měla žena odloženu vnákupním košíku. Neznámý pachatel jí tak způsobil škodu vodhadované výši přes 3 000 korun.

 

I přes neustálá varování policistů, aby si lidé své osobní věci do nákupních vozíků neodkládali, bohužel kobdobných krádežím dochází poměrně často. I chvilková nepozornost totiž dává zlodějům šancicelkem snadné kořisti. Každý by si měl proto uvědomit, že bezpečnost jeho věcí je především jeho vlastní záležitostí a my sami můžeme riziko okradení výrazně snížit, budeme-li opatrní a své věci nenecháme ani na okamžik bez dozoru.

 

Zpolicejních statistik vyplývá, že krádeže volně odložených věcí znákupních vozíků, ze zaparkovaných vozidel a nesených kabelek, batohů či jiných zavazadel jsou na Pardubicku častým typem trestné činnosti. Preventivně informační skupina proto vymyslela preventivní projekt spestrými samolepkami, které mají veřejnost na možnost okradení upozornit. Samolepky byly nabídnuty pardubickým obchodním domům, které je rozmístily na místa, odkud si lidé vozíky berou a kudy projíždí. Teď už je jen na každém znás, zda „Nedáme zlodějům šanci!“