Policista pojal podezření téměř okamžitě. Jak si tak jel, potkal totiž cyklistu, který na jednom kole jel a druhé vedle sebe táhnul. „Díky místní a osobní znalosti policista pojal podezření, že by se mohlo jednat o kola kradená. Na cyklistu zavolal, aby zastavil. Muž zareagoval tak, že táhnuté kolo odhodil a začal ujíždět,“ přiblížila situaci mluvčí Policie Dita Holečková.

Po provedeném prověřování se ukázalo, že muž má na kontě během necelého měsíce celkem devět odcizených jízdních kol. Ke krádežím se policistům přiznal.Po provedeném prověřování se ukázalo, že muž má na kontě během necelého měsíce celkem devět odcizených jízdních kol. Ke krádežím se policistům přiznal.Zdroj: Policie ČR

Policista okamžitě zavolal na pomoc kolegy v uniformě a o několik okamžiků později cyklistu zadrželi. Šestatřicetiletý muž se přiznal, že během necelého měsíce ukradl devět jízdních kol. „Stíhán je na svobodě a u soudu mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Holečková.

V pondělí 25. října se konalo slavnostní otevření pardubického Památníku Zámeček. Místo nacistického popraviště se proměnilo v pietní památník. Nový objekt má za cíl vyprávět příběhy hrdinů z Pardubic.
Pardubický Památník Zámeček bojuje o titul stavby roku. Prohlédněte si ho

Kolo, na kterém před policistou ujížděl se ukázalo jako kradené, a doposud policisté neznají jeho majitele. Pokud je vaše, můžete se na pardubické kriminalisty obrátit prostřednictvím linky 158.