„Lze říci, že řidiči byla silnice malá. To byl jasný podnět k tomu, aby hlídka řidiče zkontrolovala. Policisté se snažili kličkujícího řidiče zastavit předepsaným způsobem, tedy pomocí výstražného zvukového zařízení a nápisu stop. Na to však údajně řidič nereagoval a pokračoval v jízdě ke garážím U Trojice,“ popsala začátek celé události mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Když policisté muže konečně přiměli k zastavení, jeden z policistů několikrát vyzýval řidiče, aby z automobilu vystoupil. Ten se však opět rozjel. Policista si navíc všiml, že řidič za jízdy popíjí z lahve, která prý vypadala jako lahev s alkoholem!

„Zastavil po několika metrech a ve vozidle se zamkl. Jelikož nejspíš neustále popíjel alkoholické nápoje a za volantem tak ohrožoval nejen svůj život, ale i život a zdraví dalších lidí, využil jeden z policistů otevřených zadních dveří automobilu. Těmi pak policisté do vozu nastříkali slzný plyn,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Řidič sice následně otevřel dveře, ale vystoupit stále nechtěl.

Z automobilu ho policisté dostali ven až za pomoci odváděcích pák.

„Po poučení o právech a povinnostech provedli policisté další úkony. V řidiči byl lustrací zjištěn třiapadesátiletý muž z Pardubic. V dostupných evidencích policisté ověřili, zda má osobní doklady v pořádku a zda není v pátrání. Jelikož se údajně sotva držel na nohou, špatně artikuloval a z jeho dechu byl cítit alkohol, hlídka ho vyzvala k provedení dechové zkoušky. Pozitivní výsledek ukázal více než dvě promile alkoholu,“ upřesnila policejní mluvčí Eva Maturová. Pochopitelně, že řidič poté skončil na záchytce.

Po vystřízlivění si ho opět převzali policisté, kteří s ním zahájili úkony v trestním řízení a sdělili mu obvinění ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za tento skutek mu hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ dodala Maturová.