Policisté se rozhodli zastavit a zkontrolovat řidiče vozu, který právě vyjížděl z podzemní garáž obchodního centra. Nebyl jim totiž neznámý a pojali podezření, že za volant usedl i přesto, že to má zakázáno.

Když řidič policisty spatřil, bleskově se otočil a snažil se zmizet zpět v podzemní garáži. Hlídka ho začala pronásledovat.

„Při vjezdu do garáže se ale za prchajícím vozidlem vytvořila kolona a policisté tak se služebním vozem museli najet do protisměru a vyčkat, než si jich obsluha garáží všimne a závoru otevře. Ani to je ale nezastavilo, z vozidla vyběhli a pronásledovali muže dále po svých,“ popsala tisková mluvčí pardubických policistů Dita Holečková. Po několika desítkách metrů řidiče doběhli a zastavili. Muž se snažil tvrdit, že vozidlo neřídil on, ale jeho přítelkyně, se kterou si ještě v garáži stihl prohodit místo, ale později se přiznal.

„Policisté zjistili, že pětatřicetiletý muž má platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do května roku 2019,“ objasnila mluvčí. Dechová zkouška na alkohol byl negativní, ale orientační test na přítomnost drog v těle již nikoliv. Ten byl pozitivní na látky, které nasvědčovaly požití pervitinu a marihuany. Muž tak putoval k lékařskému vyšetření, kde byl podroben odběru krve a moči. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Ve správním řízení pak navíc může dostat pokutu až 50 tisíc korun za řízení pod vlivem drog.